<<  Cam Balkon Teknik Bilgiler  >>

 
Neden cam balkon ? Cam balkon sistemi, balkonlarda ve diğer kapatılacak alanlarda 4 mevsim yaşam alanı sağlar. Rüzgar, toz, yağmur, kar, v.b diş etmenlerden balkonunuzu koruyucu izole ortam sağlar.

Cam balkonlu alanda manzara ve görüntüde kayıp olmaz, panoramik görüntü sağlar. cam balkon, binanın diş cephesinde görüntü bozukluğuna neden olmaz, bu nedenle imar mevzuatına aykırı değildir.

Tüm cam balkon kanatları katlanır özelliğinden dolayı kullanımı, bakimi ve temizliği kolaydır. cam balkon kanatları balkonda tercihe göre sağa veya sola toplanabilir.

Cam balkonda kullanılan alüminyum profillerde bina ve balkonda kullanılan renklere göre uyumlu yapılabilir. camların arasında kalan fitiller farklı özelliklerine göre tercih edilebilir.

Camlar; otomobil camlarında kullanılan temperli camlarla ayni olduğu için normal cama göre ekstra daha fazla dayanıklıdır. Kırılması çok zordur, çok düşük ihtimalle olağan dişi kırılması durumunda da çok küçük parçacıklar şeklinde kırılır, kesinlikle zarar vermez. Cam balkonda kullanılan temperli camın çok zor kırılması hırsızlığa karşı güvenlik önlemi sağlar.

Cam balkonda açılan kanatlarda alt ve üst kısımlarda çocukların güvenliği için; çocuk kilidi kullanılabilir. cam balkon alanda komple cam kullandığı için mimari etkileyicilik sağlar.

Tüm bu özellikler alt alta sıralandığında özetle ; cam balkon ile kapatılacak alanlarda; dış görüntüyü bozmaması, kullanım kolaylığı, güvenli olması, balkon içinden panoramik görüntü sağlaması cam balkon sisteminin tercih sebebi olmuştur. Temperli Cam” Standardı 8 mm et kalınlığında olup füme, mavi,yeşil ve bronz gibi farklı renk seçeneklerinde üretilebilmektedir. Cam balkonda kullanılan standart cam genişlikleri 45 cm - 65 cm dir. Cam yüksekliği de 240 cm- 250 cm kadar çıkılabilmektedir.

Alüminyum Profil ; Cam balkonda kullanılan alüminyum profil 3,5 mm - 4 mm ortalama et kalınlığındadır. Alüminyum profiller diğer metal profillere göre paslanmaması ve yıllarca deforme olmadan kullanılması nedeniyle tercih edilmiştir. Cam balkon sisteminde kullanılan alüminyum profillerde dayanıklı elektrostatik toz boya kullanılmaktadır.

Rulmanlar ;  Cam balkon sisteminde kullanılan kanal sisteminde ray hareketini sağlayan rulman (tekerlek sistemi) paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, yıllarca kolay kullanımı sağlar. Çelik rulmanların üzeri, ses yapmaması ve kolay kayma hareketini sağlaması için PVC esaslı, dayanıklılığı yüksek sert polyamid madde ile kaplanmıştır.

Fitiller ; Cam balkon sisteminde camların arasına şeffaf cam fitili kullanılır.  2 cam arasında şefaflığı sağlayan PVC esaslı şeffaf fitiller uygulanır. Hareketli olan cam balkon sisteminde hareketin kolay olması dışarıdan toz, yağmur, su, rüzgar v.b etmenlerin balkona girmemesi için kullanılan, alüminyum profiller arasındaki fitiller ise Kıl fitillerdir.

Slikon ; Cam balkon siteminde sistemin montajından sonra izolasyonu sağlamak amacıyla “ Anti Bakteriyel ” özelliğinde sistem rengine uygun silikon kullanılmaktadır.

Aksesuarlar ; Cam balkon sisteminde kullanılan aksesuarlar, kilitler çıkış yolları, kasa baza profil kapaklarının tümü PVC esaslı sertleştirilmiş plastiktendir ve yıllar boyunca deforme olmadan dayanacak şekilde yapılmıştır.